Skip to main content

Werkgelukonderzoek in Nederland: In 2024 werd Nederland opgeschrikt met grote koppen dat het Werkgeluk in Nederland fors gedaald zou zijn, tot een 5,3. Wij begrepen er niets van. Tijdens onze sessies waren er daarvoor geen signalen, maar ook andere cijfers lieten geen aanleiding zien. En wat blijkt nu…. het onderzoek klopte niet. De steekproef was niet representatief, en daardoor kwam er een helemaal niet kloppend cijfer uit. Gelukkig maar. Beetje jammer dat dit onderzoek nog steeds veel aangehaald wordt, maar nu weet jij ook dat het niet waar is! Het werkgeluk in Nederland is namelijk al jaren heel stabiel, rond de 7,3. Lees hieronder meer over het (wél representatieve) onderzoek door Monitorgroep en Gelukkig Werken Nederland 2025.

Afgelopen jaar is het werkgeluk iets gedaald maar deze daling was niet significant (van 7,34 in 2024 naar een 7,28 in 2025). Afgerond dus 7,3. Zie ook hieronder.

Hieronder zie je hoe deze score van 7,3 gemiddeld is opgebouwd. Ongeveer 20% geeft zichzelf een 6 op lager wat betreft werkgeluk. Maar er is ook een deel die zichzelf een 8 of hoger geeft op werkgeluk (50%). Zie de grafiek hieronder.

Meer weten? Download dan de infographic

En hou de website in de gaten, de komende weken zullen we meer publiceren over de inhoud van dit onderzoek.

 

Fennande van der Meulen

Author Fennande van der Meulen

More posts by Fennande van der Meulen

Leave a Reply

* Checkbox GDPR is verplicht

*

Ik ga akkoord